Fórum The-West

Hráčská podpora - support

Hra The-West

The-West na Facebooku

The-West na Youtube

The-West na Twitteru

Z Wiki The-West CZ
Přejít na: navigace, hledání

Historie Dne nezávislosti na The-West
2013 NEZ2014Raketa.png 2014 NEZ2014Raketa.png 2015 NEZ2014Raketa.png 2016 NEZ2014Raketa.png 2017 NEZ2014Raketa.png 2018

Den nezávislosti 2014

  • od 3.7. 10:00 2014 - 22.7. 23:59 2014


Již se k nám blíží 4. červenec a s ním i světoznámé výročí Dne nezávislosti ku příležitosti podepsání Deklarace nezávislosti Spojených států v roce 1776. I tentokrát se dočkáme oslav přímo v prérii, jelikož si pro nás INNO připravilo další speciální akci. Již klasicky se budeme snažit získat sady, které si pro nás vývojáři připravili. S tím by nám měly dopomoci i rachejtle, kterých v době oslav najdeme opravdu dosti.

NEZ2014sbírka raket.png


Zajímavosti k události

Pro zpestření obsahu jsme si připravili informace, které se této události týkají, jelikož se vám atmostféru Dne nezávislosti snažíme co nejvíce přiblížit. Jde o informace z historie a momentálních podob oslav v USA.

Historie
Den nezávislosti (anglicky Indepentence Day, July Fourth) můžeme v americkém kalendáři najít od roku 1941, kdy byl uznán, samotný akt vedoucí k tomuto svátku však proběhl již 4. července 1776. Toho dne třináct kolonií deklarovalo prostřednictvím Kontinentálního Kongresu nezávislost na Velké Británii podepsáním takzvané Deklarace nezávislosti Spojených Států (United States Declaration of Independence). Mezi signatáři byly osoby jako John Hancock, Thomas Jefferson, John Adams a Benjamin Franklin. Celkový počet signatářů byl 56, podepsání původní deklarace však proběhlo již 2. července. Dne 4. července byla tato deklarace přepsána a podepsána Johnem Hancockem a Charlesem Thomsonem, proto na tomto dokumentu najdeme pouze tyto dvě jména. Na historii pak také mysleli tvůrci herních sad, kdy jedna z nich se jmenuje právě na počest prince Ludvíka.

Oslavy
Oslavy po celých Spojených Státech probíhají vcelku obdobně. Konají se vojenské přehlídky, lidé chodí na pikniky a společné grilovačky a mnoho dalších veřejných i soukromých aktivit oslavující historii, vládu a tradice USA.


A nakonec ještě takový malinký přehled o tom, po kom vlastně jsou pojmenovány nové herní soupravy, které se budou dát získat v téhle akci.

Testik.png

Black Bart (1829 - 1888)


Byl to gentleman bandita a jeden z nejznámějších dostavníkových lupičů, který působil v okolí severní Kalifornie a jižního Oregonu. Bál se koní a proto všechny své loupeže provedl pěšky. Po všechny ty roky jako lupič, nikdy nestřílel a proslul svou zdvořilostí, nepoužíval žádných sprostých slov. Spáchal 28 loupeží dostavníků v severní Kalifornii v letech 1875 a 1883.

Testik.png

Bob Dalton (1869 - 1892)


Byl to americký psanec na americkém starém západě. Přepadával se svým Dalton Gangem vlaky a kradl koně. Nešťastně se rozhodli udělat poslední loupež a vydělat dost peněz. Jejich plán byl vyloupit dvě banky ve stejném městě současně a zapsat se do historie dosažením něčeho, o co se žádný jiný psanec dokonce ani nepokusil. Nešťastně, protože si na ně ve měste počíhali a postříleli skoro celý Dalton Gang.

Testik.png

Jesse Chisholm (1806 - 1868)


Byl indiánský obchodník, průvodce a tlumočník. V roce 1866, řídil svůj vůz, těžce naloženého buvolí kůže, přes indiánské území, dnes známé jako Oklahoma do Kansasu a kola vyjely hluboké koleje v prérii. Takto označená cesta sloužila téměř dvě desetiletí obchodníkům a honákům dobytka k přepravě na trhy v Kansasu. S rozvojem železnice se stezka nazvaná Chisholm Trail přestala používat, i když stopy tam můžeme ještě vidět.

Testik.png

Thomas Jefferson (1743 - 1826)


Byl americký duchovní otec, hlavní autor Deklarace nezávislosti (1776) a třetí prezident Spojených států (1801-1809). Hovořil pěti jazyky a hluboce se zajímal o vědu, vynálezy, architekturu, náboženství a filozofii. Navrhl si svou vlastní velkou vilu. Dokud žil, Jefferson vyjádřil nesouhlas s otroctvím, i přesto, že vlastnil stovky otroků a osvobodil jen některé z nich.

Staveniště

Jakým způsobem budeme získávat odměny tentokrát? Možná budete potěšeni, možná zklamáni. Princip akce Den nezávislosti se totiž na divokém západě od minulého roku příliš nezměnil. I letos bude naším úkolem připravit vše na oslavy této významné události. Jedinou změnou je, že místo loňských dluhopisů budou letos alternativou rachejtle na ohňostroj. Pokud si vzpomenete na Valentýn a Velikonoce, již víte, na jakém principu rachejtlí fungují. Zkrátka se připravte na lov rachejtlí, kterých se po prérii povaluje opravdu hodně.

NEZ2014ikonka staveniště.png


NEZ2014 přehled.png

Systém

Úkolem je získat co nejvíce bodů za pomoc s přípravami. Budou k dispozici čtyři možnosti, jak se podílet na přípravě letošních oslav:

Volba pomoci
počet bodů
Cena

Instalace rachejtlí
+1 bod

ZDARMA
Příprava jídla
+2 body
1.500 NEZ2014Raketa.png či 25 Nugget.png
Věšení vlajek
+3 body
9.000 NEZ2014Raketa.png či 150 Nugget.png
Úprava dekorací
+4 body
48.000 NEZ2014Raketa.png či 800 Nugget.png


Poprvé příprava trvá 4 hodiny, při každé další se čas zvyšuje o 10 minut. Nemůže se zde stát, že byste o své body přišli, jediným vaším protivníkem zde bude prodlužující se čas, který vaše postava stráví pomáháním s přípravami. Za pomoc nedostanete žádné zkušenosti ani peníze, odměnou pro vás totiž budou předměty. Tyto práce se samozřejmě nepočítají do seznamu prací, takže při jakékoli pomoci s výstavbou můžete válčit o pevnost či stavět kostel. Předmět však nedostanete ihned, nýbrž až po uplynutí časomíry. Jedinou možností, jak odměnu získat dříve, je zkrácení času o 2 hodiny.
Každé zkrácení vás stojí 8Nugget.png nebo 480NEZ2014Raketa.png a dojde ke zkrácení všech probíhajících činností, nikoli jen jedné

NEZ2014zkrácení rak.pngNEZ2014zkrácení nugg.png

Vysvětlivky

Předchozí pozice.png - Body hráče před Tebou
Tvoje pozice.png - Tvé body a umístění
Následující pozice.png - Body hráče za Tebou

Rachejtle

Opět se nám v rámci akce představí nové platidlo - rachejtle. Díky nim se můžeme podílet na "výnosnějších" činnostech u příležitosti přípravy oslav(viz tabulka výše). Dále pomocí nich můžeme zkracovat o 2 hodiny dobu probíhajících prací. Princip sbírání je pak stejný jako u Valentýnské a Velikonoční akce.

Činnostmi ve hře
Ať děláte téměř jakoukoli činnost ve hře, tak z ní můžete rachejtle získat. Dříve nejvyšší zisky bývaly při práci, zatím však není potvrzené, že tomu tak bude i nyní. Rachejtle budou k dostání při práci, na bitvách, v duelech a při výstavbě budov.

Od přátel
Opět také bude v pohotovosti panel přátel a s ním posílání rachejtlí.

NEZ2014 přátelé.png

Každých 24 hodin budete moci poslat každému ze svých přátel 20 rachejtlí, které se od vašeho účtu neodečtou, vašemu příteli se však připíší. Vždy, kdy bude možné poslat příteli rachejtle, zobrazí se vám na panelu přátel ikonka.

Odměny

Ty se opět dělí na tři základní skupiny - za aktivitu, za pomoc s přípravami a pro nejlepšího hráče pak za absolutně nejvíce bodů z příprav. Detailněji níže.

Za aktivitu

Zde bude odměnou Sada nezávislosti Thomase Jeffersona. Její jednotlivé části budete moci získat za aktivní hru na staveništi. Budou vám nabízeny postupně a to v pořadí dle tabulky...

Šátek Šátek nezávislosti Thomase Jeffersona Klobouk nezávislosti Thomase Jeffersona Holínky nezávislosti Thomase Jeffersona Opasek  nezávislosti Thomase Jeffersona Kalhoty nezávislosti Thomase Jeffersona Kabát nezávislosti Thomase Jeffersona Sedlo nezávislosti Thomase Jeffersona Tomahawk nezávislosti Thomase Jeffersona Revolver nezávislosti Thomase Jeffersona Kůň nezávislosti Thomase Jeffersona Puška nezávislosti Thomase Jeffersona
1 5 10 20 30 40 50 65 80 100 120

První předmět dostanete za první získaný bod z přípravy oslav. Poté pro dosažení dalšího předmětu musíte získávat body další. Ta čísla v druhém řádku je požadovaný počet bodů, pro zisk daného předmětu.

NEZ2014 ukazatel.png

Bonusy sady pak najdete ZDE

Za pomoc s přípravou oslav

Jak už tomu tak poslední rok bývá, máme u takových to akcí čtyři kategorie odměn. Každou z nich nám signalizuje jeden druh prací. U první práce, která je k dispozici zadarmo, máme šanci vyhrát odměny ze všech kategorií. Jestliže se ale pustíme do některé z příprav oslav za nuggety/rachejtle, zajišťujete si to, že výhra bude minimálně z kategorie, kterou daná práce reprezentuje a vyšší. Přehled odměn v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout níže. (panely jsou klikatelné a ukrývají dané odměny)

BgTop.png

VEL2014 odměnaA.pngKategorie běžných odměn (klik)

Slavnostní pečeně

použitelné
+100% Energie
+100% Pracovní motivace

Zelený dopis

použitelné
Přidá 25 dluhopisů

Nápoj pro hlupáky

použitelné
Přidá 1% zkušeností aktuální úrovně

Brašna s běžnými produkty

použitelné
Obsahuje náhodný produkt z práce.

Charakterový bonus

použitelné
Charakterový bonus na 24h.

Bonus více energie

použitelné
Bonus více energie na 24h.

Bonus automatizace

použitelné
Bonus automatizace na 24h.

Bonus větší příjem

použitelné
Bonus větší příjem na 24h.

Raketa Svobody na ohňostroj

použitelné
+15% Pracovní motivace

Raketa na ohňostroj - hvězdný déšť

použitelné
-25% Zkrácení cestování

Červená barva

použitelné
+15% Duelová motivace

Modrá barva

použitelné
+15% Energie

Bílá barva

použitelné
+20% Zdraví

Raketa na ohňostroj "Nebeský pruh"

použitelné
+10% Zdraví
+10% Energie

BgTop.png

VEL2014 odměnaB.pngKategorie méně běžných odměn (klik)

Červený dopis

použitelné
Přidá 50 dluhopisů

Modrý dopis

použitelné
Přidá 100 dluhopisů

Taška se vzácným produktem

Obsahuje předmět
Obsahuje vzácné produkty,ale třeba i truhly.

Truhla s harampádím

Obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově do 5000 $.

Dřevěná truhla

Obsahuje předmět
Obsahuje různé běžné předměty.

Truhla s železnými pláty

Obsahuje předmět
Obsahuje různé běžné a drahé předměty.

Klobouk Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Jesseho Chisholma

Klobouk Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Blacka Barta

Buřinka Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Boba Daltona

Šátek Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Jesseho Chisholma

Zaprášený šátek Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Blacka Barta

Šátek Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Boba Daltona

BgTop.png

VEL2014 odměnaC.pngKategorie vzácných odměn (klik)

Zlatý dopis

použitelné
Přidá 250 dluhopisů

Truhla s ocelovými pláty

obsahuje předmět
Obsahuje různé neobyčejné předměty.

Drahá truhla

obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově přes 5000$.

Jedinečná truhla

obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově nejméně za 10000$.

Bunda Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Jesseho Chisholma

Kabát Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Blacka Barta

Sako Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Boba Daltona

Opasek Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Jesseho Chisholma

Opasek Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Blacka Barta

Opasek Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Boba Daltona

Kalhoty Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Jesseho Chisholma

Kalhoty Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Blacka Barta

Kalhoty Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Boba Daltona

Holínky Jesseho Chisholma

použitelné
Díl patřící do sady oblečení Jesseho Chisholma

Boty Blacka Barta

použitelné
Díl patřící do sady oblečení Blacka Barta

Holínky Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Boba Daltona

BgTop.png

VEL2014 odměnaD.pngKategorie velice vzácných odměn (klik)

Neobyčejný dopis

použitelné
Přidá 1000 dluhopisů

Lesklá prémiová truhla

obsahuje předmět
Truhla obsahuje velmi vzácné předměty od úrovně 100.

Nápoj nového začátku

použitelné
Resetuje schopnosti a atributy.

Truhla Blacka Barta

obsahuje předměty
V truhle se nachází oblečení a sedlo a kůň Blacka Barta.

Truhla Jesseho Chisholma

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a sedlo a kůň Jesseho Chisholma.

Truhla Boba Daltona

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a sedlo a kůň Boba Daltona.

Kůň Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady sedla a koně Blacka Barta

Kůň Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady sedla a koně Jesseho Chisholma

Kůň Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady sedla a koně Boba Daltona

Sedlo Blacka Barta

součást sady
Díl patřící do sady sedla a koně Blacka Barta

Sedlo Jesseho Chisholma

součást sady
Díl patřící do sady sedla a koně Jesseho Chisholma

Sedlo Boba Daltona

součást sady
Díl patřící do sady sedla a koně Boba Daltona

Poukaz na koně.png

obsahuje předměty
Obsahuje všechny tři koně a sedla.


Za první místo

A to nejlepší na konec. Ten, komu se podaří na svém světě získat nejvíce bodů za pomoc s připravami, získá tyto tři odměny. Tentokrát zde máme japonský styl zbraní.

KatanaDračí kušeDračí puška

Bonusy si pak můžete prohlédnout ZDE


Úkoly

Tady žádné velké novinky nejsou. Máme tady klasickou úkolovku Den nezávislosti, která je opakovatelná. Ten kdo jí děla poprvé, dostane Raketu na ohňostroj. Jinak jsou tam ve hře schopnosti a atributy, takže určitě neváhejte.

Veškeré info o úkolech, podmínky a odměny naleznete ZDE