Obchodování

Z Wiki The-West CZ
Jump to navigation

Nabízení zboží.png Vzdálenost města.png Nabídka vyprší.png Nabízejíci.png Vyzvednout zboží.png Množství.png Použitelné.png Spotřebitelný.png Město trh.png Aliance trh.png Svět trh.png Sledovat.png

Tržiště Trh.png

Obchodování probíhá na Tržišti, což je také nová budova ve městě. Čím vyšší je úroveň trhu (nejvyšší 10), tím nižší jsou poplatky. Kdo chce nabídnout položku k prodeji, může tak učinit v kterémkoliv městě. Můžete nastavit pevnou prodejní cenu, nebo nastavit možnost přihazování (podobné jako princip eBay). Nakupovanou položku si musíte vyzvednout ve městě, kde byla nabídka provedena, nebo je tu možnost zplatit 10 nuget a položku si vyzvednout na dálku.


Nabídka/prodej

- nepotřebujete žádné město

- Pro obyčejné vkládání zboží na trh se musíte nacházet v jakémkoliv městě s trhem.

- Pokud se v žádném městě nenacházíte a potřebujete vložit zboží na trh, můžete zaplatit 20 nuget a nechat si zboží na trh poslat.

- otevřete si trh a nahoře klikněte na možnost "prodej" . na pravo si z inventáře vyberte co chcete prodat.

- nastavte si typ ceny:

a) Cena pro okamžitý nákup (pevná částka) Okamžitý nákup.png
b) Minimální nabídka (přihazování) Aukce.png

- potvrďte a zaplaťte poplatek za vyřízení (pokud by se předmět neprodal, zůstene viset v záložce Prodej - odkud si jej můžete vyzvednout  ; poplatek se nevrátí)

- po prodeji zůstane vydělaná částka viset v záložce Prodej

- peníze si vyzvednete prostřednictvím Vyzvednout peníze.png


Poptávka/nákup

- nepotřebujete žádné město

- otevřete si trh v nějakém městě a zobrazte si nabídky

- Nahoře klikněte na záložku "Nákup". Vlevo si vyhledejte předmět/produkt, který chcete koupit a seřaďte si je dle svých kritérií

- zvolte si:

a) nákup za pevnou částku Okamžitý nákup.png
- nakoupíte kliknutím na Koupit.png
b) nákup prostřednictvím aukce Aukce.png
- přihoďte na nabídku pomocí Koupit.png a vyčkejte vydražení
- pokud by Vás někdo přehodil, peníze se Vám vrátí ihned zpět (bez ohledu na vaši aktuální činnost ve hře - tj. duel, práci, bitvu o pevnost, spánek, cestu)

- předmět/produkt si budete muset vyzvednout v příslušném městě (záložka Dražební nabídky - Vyzvednout věc.png)


Zrušení nabídky/prodeje

Vlastní nabídku lze zrušit. Nahoře klikněte na "Prodej" a v pravo u daného předmětu na tlačítko "zrušit" - Zrušit nabídku.png


What is Hot

Po updatu 1.35 byla do tržiště přidána nový záložka "What is Hot" Po kliknutí uvidíte všechny předměty, kterým dochází čas na trhu, který nastavil prodejce.


Přehled neprodejných zajímavých produktů

Přehled neprodejných předmětů


Poplatky za prodej

Poplatky jsou stanoveny na základě výše vypsané částky (příp. aukce) a dále pak podle stupně postaveného tržiště. S vyšším stupněm klesají poplatky za operaci. Ve spoileru je krátký přehled včetně příkladů počítání.

Počítání poplatků za použití trhu


Předmět/produkt byl dán do aukce/nabídnut na tržišti, ale stále se mi zobrazuje

v inventáři

Server se bohužel díky počtu nabídek aktualizuje pomaleji, cca za 20 minut v případě většího počtu nabídek/akcí na trhu se aktualizuje a vše se dá do pořádku. Předmět/produkt se sice zobrazuje v inventáři, ale fyzicky jej již nemáte a není možné jej prodávat opakovaně.