Fórum The-West

Hráčská podpora - support

Hra The-West

The-West na Facebooku

The-West na Youtube

The-West na Twitteru

Z Wiki The-West CZ
Přejít na: navigace, hledání

Schopnosti a atributy

Schopnosti a atributy jsou klíčem této hry. Vaše dobrodružství se bude lišit v závislosti na jejich rozložení. Můžete rozdělovat body díky nově získaným levelům postavy.

Tip: Za každý nový level získáváte 3 schopnosti a 1 atribut. Některé můžete získat i za plnění úkolů.


Aptitudes.png

Atributy (1) a schopnosti (4) udávají čísla, kolik je ještě možnost rozdělit atributů. Chcete-li atribut / dovednost umístit, klikněte na vybrané místo a poté Potvrďte.


Bonification.png

Pokud jsou Vaše rozdělené body zelené, znamená to, že jste zaškrtli zobrazovat bonus z výbavy, které právě používáte. Pokud tuto volbu chcete odstranit, zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit bonus.


Splníte-li sérii úkolů Waupeeho dědeček (dostupnost od levelu 14), můžete si poté přehazovat atributy a schopnosti za $ prostřednictvím Šamana (viz níže).

Atributy

Síla.png Síla

Obratnost.png Obratnost

Zručnost.png Zručnost

Charisma.png Charisma

Schopnosti

Každý z výše uvedených atributů obsahuje 5 schopností. Což představuje celkem 20 různých schopností:

Schopnosti patřící pod atribut "Síla"

Výstavba.png Schopnost "Výstavba" je důležitá, chcete-li něco budovat, nebo předělávat. Při vyšším počtu bodů snadněji postavíte města a pevnosti.
Síla úderu.png "Síla úderu" je důležitá především pokud chcete duelovat. V duelu zvyšuje škodu, kterou způsobíte rozpětí zbraně.
Houževnatost.png Pokud máte velkou "Houževnatost", bude se Vám dobře pracovat za každého počasí. Kromě toho houževnatost snižuje poškození, které utrpíte během duelu díky rozpětí zbraně soupeře.
Vytrvalost.png "Vytrvalost" představuje Vaši kondici a odolnost.
Zdraví.png Body "Zdraví" ovlivňují výši Vašeho života. Zvýšíte-li zdraví o 1 bod, obdržíte hodnotu 10 bodů ke zdraví.

Schopnosti patřící pod atribut "Obratnost"

Jízda na koni.png "Jízda na koni" představuje, jak zvládáte svého koně. S rostoucími vloženými body dosahujete větší rychlosti.
Reflexy.png "Reflexy" zobrazují Vaši obratnost a rychlost reakce. V duelu snižuje tato vlastnost škody, které utrpíte v důsledku souboje se střelnou zbraní.
Uhýbání.png Schopnost "Uhýbání" je použita pouze v duelech. Šance na zásah v duelu se pro soupeře snižuje s rostoucími vloženými body.
Skrývání.png "Skrývání" je schopnost, díky níž se ukryjete před svými nepřáteli (i zvířaty).
Plavání.png Schopnost "Plavání" Vám může pomoci, pokud spadnete do řeky nebo jezera.

Schopnosti patřící pod atribut "Zručnost"

Přesnost.png Schopnost "Přesnost" využijete pouze v duelech. Zvyšuje šanci na zásah soupeře.
Střílet.png Schopnost "Střílet" ukazuje, jak dobře ovládáte svoji střelnou zbraň. Navíc tato schopnost zvyšuje škody způsobené vlastní zbraní v souboji.
Nástraha pastí.png Schopnost "Nástraha pastí" je důležitá pro zachycení zvířat nebo jako příprava na blížící se invazi.
Manuální zručnost.png Schopnost "Manuální zručnost" Vám lépe pomůže zvládat své ruce.
Opravy.png Schopnost "Opravy" je důležitá, pokud si chcete opravit nějakou svoji věc. Tato schopnost je rovněž důležitá pro rozvoj města.

Schopnosti patřící pod atribut "Charisma"

Vést.png Schopnost "Vést" je důležitá, pokud musíte dávat ostatním rozkazy. Tato schopnost je rovněž důležitá pro rozvoj města.
Taktika.png "Taktika" Vám pomůže se lépe připravit a provést strategické operace. V duelu snižuje šanci na obdržení zásahu.
Obchodování.png "Obchodování" zlepší Vaši schopnost vyjednávání, která Vám umožní získat lepší odměny. Bohužel Vám tato schopnost nepomůže s obchodníkem z města.
Zacházení se zvířaty.png Schopnost "Zacházení se zvířaty" Vám umožní lépe porozumět zvířatům.
Vystupování.png "Vystupování" je součástí Vaší image. Můžete vypadat spolehlivěji (ale i nebezpečněji). V duelu snižuje tato schopnost šanci soupeře na zásah.

Šaman: přerozdělení schopností a atributů

Přejděte na Šamana kliknutím na kartu "šaman"

Šaman je ve hře velice důležitý, neboť Vám umožní přesunovat schopnosti a atributy, které jste již umístili, a vykonávat tak různé práce, znovu a znovu..

Pokud chcete tuto možnost využívat, je zapotřebí splnit sérii úkolů Waupeeho dědeček, která je přístupná od levelu 14. Ihned po dokončení těchto úkolů můžete přehazovat body pomocí Šamana.

"Usmíření šamana" vrátí ceny za změnu atributů a schopností zpět na základní hodnotu. Usmíření šamana stojí 18 nuggetků a lze vykonat přímo v okně schopnosti.

Obrázek pak bude nahrazen tímto:

Chaman2.PNG

Základní ceny jsou:

  • 250$ za atribut
  • 50$ za schopnost

Čím více bodů si koupíte, tím rychleji rostou celkové náklady (viz obrázek výše). Náklady na atribut se zvyšují o 50$ a na schopnosti o 10$ za každý další. Cena se snižuje každý den o 10$ až na základní ceny. Pokud je na světě aktivované prémium Udobření Šamana, můžete snížit ceny okamžitě použitím několika málo nugget.

Upozornění: Pokud chcete použít Šamana, nesmíte vykonávat žádnou činnost (modlení, spánek, práci, duel, bitvu,..).