Fórum The-West

Hráčská podpora - support

Hra The-West

The-West na Facebooku

The-West na Youtube

The-West na Twitteru

Z Wiki The-West CZ
Přejít na: navigace, hledání

Velikonoční střelnice 2014

  • od 17.4. 10:00 2014 - 4.5. 23:59 2014


Tak se nám tady nachomýtnul první jarní úplněk, se kterým jsou nedílně spjaty Velikonoce. Letos nemáme za okny kupy sněhu a teploty pod nulou, nýbrž zelenající se trávu a kvetoucí stromy - to jde pak i ten otravný jarní úklid snáze. A Velikonoce zavítají i na náš West. Proto jsme přikročili tomuto k dalšímu wiki-článku. Letos si pro nás INNO připravilo opět Velikonoční akci. Budeme bojovat o tři sady, pojmenované po osobnostech Západu, budeme duelovat hlava nehlava čtyři gangstry a také budeme doslova "těžit" vajíčka. To vše a ještě něco navíc v článku níže.

VEL2014košík vajec.png


Zajímavosti k události

Ať to není jen o informacích k akci tak bych rád zde nastínil opět i nějaké zajímavosti, jenž se k akci a Velikonocím jako takovým vztahují. Nač ale si říkat o našich Velikonocích, ty známe patrně všichni, proto jsem lehce zabrouzdal do světa.
Řecko
Jedna z řeckých tradic alespoň trochu evokuje jistou podobnost s westem. Konají se tam totiž bláznivé vaječné bitvy, kde cílem je rozbít protivníkovo vejce. Dále pak souboje v házení a kutálení vajec. Mezi slavností jídla patří pak polévka majiritsa - vařená z jehněčích vnitřnosti.
Francie
Francouzské velikonoce, neboli Pâques jsou ve Francii slaveny téměř jako Vánoce. Na Velký pátek (svátek ukřižování Krista) a následující dva dny nezvoní v celé Francii zvony, protože podle legendy odlétají do Říma, tam jsou naplněny vejci, která jsou při zpáteční cestě rozhazována do zahrad. Děti poté na Velikonoční pondělí v domě nebo na zahradě hledají barvená i čokoládová vajíčka. V kuchyních se pak připravuje králík či jehněčí guláš.
Norsko
Velice netradiční oslavy mají v Norsku. Jsou tam zblblí do řešení vražd. Televize vysílají slavné kriminální příběhy. V tisku a dokonce i na krabicích od mléka se pak vyskytují různé kriminální hádanky. Naštěstí to není jen o tomto a v Norsku také mají tradiční pomlázku, malování vajíček a lyžovačky.
Mexiko
A poslední země ať to zase nepřeháníme. Mexické Velikonoce, neboli svátky jara jsou specifické tím, že v předvečer Velikonoc po setmění zaplaví ulice tisíce lidí. Ti sebou mají obrázky nebo pinata - což jsou papírové krabice s bonbony a pamlsky, které symbolizují Jidáše. Ty se věší, pálí nebo se do nich mlátí holí tak dlouho, až se obal protrhne a k zemi se snese záplava sladkostí.


A nakonec ještě takový malinký přehled o tom, po kom vlastně jsou pojmenovány nové herní soupravy, které se budou dát získat v téhle akci.

VEL2014podklad.png

Cullen Baker (1835-1869)


Desperádo jehož gang působil na území Texasu a Arkansasu. Údajně zabili stovky lidí. Díky své vznětlivosti byl proslulým salónovým rváčem, skončil však třeba i s tomahawkem v hlavě.

VEL2014podklad.png

Pat Desmond (1842–1890)


Irský právník a pistolník, jenž ve 22 letech emigroval do Ameriky. Působil v kanceláři šerifa v Colorádu, kde si vytvořil pověst brutálního šerifa, který vyhledával boj s gangstery. Působil také jako popravčí.

VEL2014podklad.png

Bass Reeves (1838–1910)


Byl patrně první Afroameričan jenž pracoval jako náměstek pro U.S. Marshal západně od Mississippi. Reeves pracoval dvaatřicet let jako federální mírový důstojník na indiánském území.

Střelnice

Takže a teď už rovnou k věci. Už dlouho se ve hře špekulovalo o tom, co si pro nás INNO připraví. Teď už to ale víme! Jestli si pamatujete loňskou střelnici, tak přesně ta nás opět čeká. Nicméně jsou tu jisté změny a střelnice není úplně taková jako loni. Domnívali jsme se už u Valentýna, že ten systém srdíček určitě nebude jen tak jednorázový a naše domněnky se potvrdily. Teď budeme těžit ve velkém velikonoční vajíčka.

VEL2014ikonka duelanti.png


VEL2014 přehled.png

Systém

K dispozici jsou čtyři pistolníci pro duely:

Big Fred ZDARMA
Van Cliff 25 Nugget.png
Brinson 125 Nugget.png
Westwood 800 Nugget.png

A naším úkolem je je porážet a získat tak co nejdelší šňůru vítězství na svou stranu. Duelem nepřijdete o život ani nemůžete upadnout do mdlob. Je to jakoby na nečisto.
1 vítězství = 1bod - tedy nuggety u třech protivníků jsou jen pro lepší odměny za vítězství, o odměnách více dále.

Může nastat situace, že duel přes veškerou snahu prohrajete. Nic ještě není ztraceno - je zde možnost dát úplatek. A to buď za 25Nugget.png nebo za 500VEL2014vajíčko.png.

VEL2014 podplaceniNugg.png
VEL2014 podplaceniVaj.png

Avšak jestli prohrajete a nedáte úplatek, nuluje se vám aktuální série výher a začínáte od nuly. Samozřejmě hráčova maximální série se ukládá a hráč s nejdelší sérií na konci akce vyhrává speciální odměnu.

Po duelu, ať už vyhraném nebo prohraném, si protivníci potřebují dát pauzu - 8 hodin. Je zde však opět možnost použít 25Nugget.png nebo za 500VEL2014vajíčko.png a všechny čekací doby tak vynulovat. Tím pádem můžete hned znovu útočit na všechny čtyři protivníky.

VEL2014 reset.png

Co znamenají jednotlivé ikonky

Karta.png - Tvá aktuální vítězná série
Hlava.png - Tvá nejlepší vítězná série
Svět.png - Nejdelší vítězná série na daném světě

Vajíčka

Jak již bylo zmíněno, tak vajíčka se po dobu akce stávají novým platidlem. Dají se s nimi ve střelnici resetovat časy duelů a také podplácet při prohře s pistolníky. Zisk vajíček je v podstatě stejný jako tomu bylo na Valentýna.

Činnostmi ve hře
Ať děláte téměř jakoukoli činnost ve hře, tak můžete získat vajíčka. Na Valentýna všichni preferovali práce, kde byly zisky srdíček největší, jestli došlo k nějakým úpravám jinde, to zatím nevíme.

Takže tedy vajíčka se dají získat při práci, na bitvách, z duelů a u výstavby.

VEL2014 info1.png VEL2014 info2.png

Od přátel
Opět bude v pohotovosti panel přátel a s ním posílání vajíček.

VEL2014 přátelé.png

Takže můžete posílat svým přátelům 20 vajíček každých 24 hodin. Vše je signalizováno v panelu přátel. Jakmile budete moci hráči poslat nová srdíčka, ukáže se vám u něj ikonka vajíčka - viz obrázek výše.

Akce při koupi nugget
Na 30.4.2014 připravilo INNO jednodenní akci na nákup nugget. Při koupi patřičného množství nugget obdrží hráč do inventáře použitelný předmět, který mu po rozbalení přidá určité množství nugget. Přehled níže...

VEL2014 akce nuggety přehled.png VEL2014 akce nuggety baner.png

Odměny

Ty bych rozdělil na takové 3 skupiny.

Za aktivitu
Zde bude odměnou Sada velikonočního zúčtování. Její jednotlivé části budete moci získat za aktivní hru na střelnici. Budou vám nabízeny postupně a to v pořadí dle tabulky...

Šátek velikonočního zúčtování Klobouk velikonočního zúčtování Holínky velikonočního zúčtování Opasek  velikonočního zúčtování Kalhoty velikonočního zúčtování Plášť velikonočního zúčtování Kraslice velikonočního zúčtování Sekera velikonočního zúčtování Revolver velikonočního zúčtování Kůň velikonočního zúčtování Puška velikonočního zúčtování
1 5 10 15 20 25 30 40 50 60 75

První,náhrdelník, dostanete za absolvování prvního duelu na střelnici. Poté pro dosažení dalšího předmětu musíte držet sérii výher. Ta čísla v druhém řádku jsou požadovaná vítězství, tedy kolik musíte udělat výher v řadě, aby jste daný předmět získali. Jestliže v průběhu prohrajete a nepodplatíte, nuluje se vám kompletní série výher a musíte začít od znovu. Proto si dávejte pozor na duely a mějte raději rezervu vajec na podplácení. Jelikož prohrát někde u 70ky by nebylo příjemné.

VEL2014 ukazatel.png

Bonusy sady pak najdete ZDE

Za duel
Jak už tomu tak poslední rok bývá, máme u takových to akcí čtyři kategorie odměn. Každou z nich nám signalizuje jeden z pistolníků. Vyzváním pistolníka, který je k dispozici zadarmo, máme šanci vyhrát odměnu ze všech kategorií. Jestliže ale vyzveme některého pistolníka za nuggety, tak si zajišťujeme to, že potencionální výhra bude minimálně z kategorie, kterou daný pistolník reprezentuje, a vyšší. Přehled odměn v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout níže. (panely jsou klikatelné a ukrývají dané odměn)


BgTop.png

VEL2014 odměnaA.pngKategorie běžných odměn (klik)

Slavnostní pečeně

použitelné
+100% Energie
+100% Pracovní motivace

Zelený dopis

použitelné
Přidá 25 dluhopisů

Nápoj pro hlupáky

použitelné
Přidá 1% zkušeností aktuální úrovně

Brašna s běžnými produkty

použitelné
Obsahuje náhodný produkt z práce.

Charakterový bonus

použitelné
Charakterový bonus na 24h.

Bonus více energie

použitelné
Bonus více energie na 24h.

Bonus automatizace

použitelné
Bonus automatizace na 24h.

Bonus větší příjem

použitelné
Bonus větší příjem na 24h.

Velikonoční vajíčko

použitelné
+15% Pracovní motivace

Velikonoční vajíčko

použitelné
-25% Zkrácení cestování

Velikonoční vajíčko

použitelné
+15% Duelová motivace

Velikonoční vajíčko

použitelné
+15% Energie

Velikonoční vajíčko

použitelné
+20% Zdraví

Velikonoční vajíčko

použitelné
+10% Zdraví
+10% Energie

BgTop.png

VEL2014 odměnaB.pngKategorie méně běžných odměn (klik)

Červený dopis

použitelné
Přidá 50 dluhopisů

Modrý dopis

použitelné
Přidá 100 dluhopisů

Taška se vzácným produktem

Obsahuje předmět
Obsahuje vzácné produkty,ale třeba i truhly.

Truhla s harampádím

Obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově do 5000 $.

Dřevěná truhla

Obsahuje předmět
Obsahuje různé běžné předměty.

Truhla s železnými pláty

Obsahuje předmět
Obsahuje různé běžné a drahé předměty.

Klobouk Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Cullena Bakera

Klobouk Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Basse Reevese

Klobouk Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Pata Desmonda

Zaprášený šátek Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Cullena Bakera

Šátek na krk Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Basse Reevese

Šátek Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Pata Desmonda

BgTop.png

VEL2014 odměnaC.pngKategorie vzácných odměn (klik)

Zlatý dopis

použitelné
Přidá 250 dluhopisů

Truhla s ocelovými pláty

obsahuje předmět
Obsahuje různé neobyčejné předměty.

Drahá truhla

obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově přes 5000$.

Jedinečná truhla

obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově nejméně za 10000$.

Bunda Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Cullena Bakera

Kabát Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Basse Reevese

Košile Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Pata Desmonda

Opasek Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Cullena Bakera

Opasek Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Basse Reevese

Opasek Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Pata Desmonda

Kalhoty Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Cullena Bakera

Kalhoty Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Basse Reevese

Kalhoty Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Pata Desmonda

Holínky Cullena Bakera

použitelné
Díl patřící do sady oblečení Cullena Bakera

Boty Basse Reevese

použitelné
Díl patřící do sady oblečení Basse Reevese

Holínky Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Pata Desmonda

BgTop.png

VEL2014 odměnaD.pngKategorie velice vzácných odměn (klik)

Neobyčejný dopis

použitelné
Přidá 1000 dluhopisů

Prémiová truhla

obsahuje předmět
Truhla obsahuje velmi vzácné předměty.

Nápoj nového začátku

použitelné
Resetuje schopnosti a atributy.

Truhla Cullena Bakera

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a zbraní Cullena Bakera.

Truhla Basse Reevese

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a zbraní Basse Reevese.

Truhla Pata Desmonda

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a zbraní Pata Desmonda.

Břitva Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Cullena Bakera

Nůž Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Basse Reevese

Dýka Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Pata Desmonda

Revolver Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Cullena Bakera

Revolver Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Basse Reevese

Revolver Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Pata Desmonda

Puška Cullena Bakera

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Cullena Bakera

Puška Basse Reevese

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Basse Reevese

Puška Pata Desmonda

součást sady
Díl patřící do sady zbraní Pata Desmonda


Za první místo
A to nejlepší na konec. Ten komu se podaří na svém světě dosáhnout nejdelší série výher, získá speciální odměnu. Tyto tři krásky..

Meč na parní pohon.png
Meč na parní pohon.png

[item=45024000] Oddělovač.png

Meč na parní pohon Duelová zbraň
(Chladná zbraň)
1 - 10 Základní poškození +0,04 Síla (Pro úroveň)
+0,04 Obratnost (Pro úroveň)
+0,04 Zručnost (Pro úroveň)
+0,04 Charisma (Pro úroveň)
+1,04 Poškození (Pro úroveň) Neprodejné Souprava:

Puška na parní pohon.png

Revolver na parní pohon.png

Nic.png

Zapotřebí:
- Úroveň 1
Předmět nelze vylepšit

PopupTlačítkoAkce.png Z akce
Nic.png
Revolver na parní pohon.png
Revolver na parní pohon.png

[item=938000] Oddělovač.png

Revolver na parní pohon Duelová zbraň
(Střelná zbraň)
1 - 10 Základní poškození +0,04 Síla (Pro úroveň)
+0,04 Obratnost (Pro úroveň)
+0,04 Zručnost (Pro úroveň)
+0,04 Charisma (Pro úroveň)
+1,04 Poškození (Pro úroveň) Neprodejné Souprava:

Puška na parní pohon.png

Revolver na parní pohon.png

Nic.png

Zapotřebí:
- Úroveň 1
Předmět nelze vylepšit

PopupTlačítkoAkce.png Z akce
Nic.png
Puška na parní pohon.png
Puška na parní pohon.png

[item=44038000] Oddělovač.png

Puška na parní pohon Puška 20 - 40 Základní poškození +0,04 Síla (Pro úroveň)
+0,04 Obratnost (Pro úroveň)
+0,04 Zručnost (Pro úroveň)
+0,04 Charisma (Pro úroveň)
+2,2 Poškození (Pro úroveň) Neprodejné Souprava:

Puška na parní pohon.png

Revolver na parní pohon.png

Nic.png

Zapotřebí:
- Úroveň 1
Předmět nelze vylepšit

PopupTlačítkoAkce.png Z akce
Nic.png

Bonusy si pak můžete prohlédnout ZDE

Úkoly

Tady žádné velké novinky nejsou. Máme tady klasickou úkolovku Velikonoce, která je opakovatelná. Ten kdo jí děla poprvé, dostane shnilá vejce. Jinak jsou tam ve hře schopky a atributy, takže určitě neváhejte. Potom je ve hře také splnění úkolu ze série Maličkosti, jen pro ty, kteří ještě nesplnili.

Veškeré info o úkolech, podmínky a odměny naleznete ZDE