Fórum The-West

Hráčská podpora - support

Hra The-West

The-West na Facebooku

The-West na Youtube

The-West na Twitteru

Z Wiki The-West CZ
Přejít na: navigace, hledání

Awesomia.png

Informace

Awesomia je pevnost v Zemi 15. Je nemožné ji dobýt a žádné město ji nemůže vlastnit. Zaútočit se na ni dá, ale pokud vyhlašující město vyhraje, pevnost nezíská. Awesomia má stejné úrovně všech budov jako plně vystavěná velká pevnost. Po vyhlášení je potřeba čekat 24 hodin na samotnou bitvu jako je to u normálních pevností. V útoku dostávají hodnost Generál zakladatelé a radní vyhlašujícího města, v obraně mají všichni zúčastnění hráči hodnost Rekrut.

Tato pevnost byla přidána pro herní akce jako je např. Souboj velitelů, o které si můžete přečíst níže.

Awesomia mapa.png
Pozice Awesomie na herní mapě


Souboj velitelů

Dlouho se již vedou debaty o využití středové pevnosti Awesomia. Proto jsme se rozhodli vzít věci do vlastních rukou a vytvořit koncept bitevních klání. Ten vám dnes představujeme a budeme rádi, když se k němu v diskuzi vyjádříte. Přeci jen se jedná o dlouhodobou záležitost s celkem náročným systémem, a proto bychom to chtěli s vámi probrat. Věříme, že tento koncept bitev zároveň pozvedne lehce ponurou bitevní aktivitu na některých světech.


Základní informace

Nejprve lehké vysvětlení. K tomuto konceptu jsme přistoupili převážně proto, abychom bitvám o Awesomii dali jistý smysl a úroveň. Systém nám neumožňuje nastavit generály, kapitány a jiné hodnosti. Nicméně jsme se nedali a vymysleli způsob, jak tento nedostatek částečně obejít. Poté přišel další otazník, a to v podobě otázky - Komu bychom vlastně měli dávat kapitány? - to vše se pak nabalovalo, promýšlelo, až vznikl finální koncept:

Bitvy, samozřejmě o plně vystavěnou pevnost, budou probíhat 1x za 14 dní. Celý tento čas však bude využit k přípravě bitvy. Jak již název napovídá - souboj velitelů - tak jest a tak bude. Na fóru hry proběhne volba velitelů, kteří se postaví na stranu útoku nebo obrany. Následně zvolení velitelé pak přejímají zodpovědnost za rekrut a velení. Cíl je jasný - vyhrát. Následné odměny budou rozděleny do dvou skupin, kde budou oceněni všichni účastníci bitvy (vítězové o něco lépe) a také ti nejlepší za každý charakter v klasických statistikách bitvy - nejvíce zásahů, poškození, úhybů a KO.

Volba termínů

Vzhledem k tomu, že k přípravě bitvy je celkem náročná cesta, jsme se rozhodli stanovit pro každý server vlastní bitevní den a čas. Každý svět se vyvíjí jinak a hrají tam různí hráči a různé aliance, které mají mezi sebou všelijaké bitevní dohody. Proto budou pro každý server před startem celé akce probíhat dvě ankety. Ve kterých si zvolí hráči den a čas bitvy. Tomuto dni se pak celý kolotoč přizpůsobí. Eventuální změna dne a času by se dořešila posléze.

Volba velitelů

Nechceme, ať jsou tyto bitvy nějak spjaty s aliancemi. Opět na každém světě je to jinak. Někde to může být silově stejné, jinde je zase buď velká nebo malá dominance, jedné strany. Proto chceme u těchto bitev nechat aliance aliancemi a užívat si plnohodnotnou zábavu, jak jí většina z nás zná. A tak hlavní roli převezmou jen velitelé bitev. Všichni se mnohdy postrkují, kdo je ten lepší, kdo ujde a kdo je ten nejlepší. Nyní tu bude jistá možnost pro porovnávání.

Ze začátku bude prostor pro nominace velitelů - ti se budou nominovat sami za sebe. Jedná se o velkou pevnost a ne každý má čas se zaobírat tak dlouhou přípravou - rekrut, velení - však víme. Proto bude možné nominovat dvojici velitelů. Dvojice si už pak jednotlivé úkony rozdělí dle libosti. Každopádně, každý velitel může figurovat pouze v jedné nominaci na každé straně. Může se totiž nominovat do obrany i do útoku zároveň - když to neprojde na jedné straně, na druhé bude třeba štěstí. Poté se přejde do stádia hlasování, kdy bude prostor, aby se hráči vyjádřili, koho chtějí za velitele v obraně a koho v útoku. Opět formou ankety. Jakmile anketa bude u konce, tým zajistí vyhlášení bitvy a následně rozdá velitelům kapitány. (Generálové bohužel možní nejsou.)

Systém bitvy

Pro úplnost stručný příklad pro pondělí, jako bitevní den:

Pondělí - 14 dní před bitvou se otevřou registrace na velitele, ty potrvají 5 dní. Velitelé se můžou přihlásit jak do obrany, tak do útoku. - Sobota - Zahájí se volba velitelů, ta potrvá týden. - Sobota následující - Tým zajistí vyhlášení bitvy - bude vyhlášena 2 dny předem. Vítězní velitelé se poté přihlásí na svou stranu a budou jim rozdáni kapitáni, poté již přebírají zodpovědnost za bitvu. - Odměny pro všechny zúčastněné budou připsány hned po bitvě - klasicky se základní odměnou. - Odměny pro jednotlivce budou rozdány do 3 dnů.


Odměny

Odměny jsou podle nás pro úspěch tohoto projektu, ale také smysl celého projektu, klíčové. Proto je systém odměn navržen třístupňový.

I.Stupeň
Odměny pro všechny účastníky bitvy. Což bude navýšení zisku dluhopisů, zkušeností a dolarů. Vítězové bitvy dostanou jednou tolik co poražení.

Vítězové - navíc 50 UPB.png, 3000 Dollar.png, 3000 Experience.png
Poražení - navíc 25 UPB.png, 1500 Dollar.png, 1500 Experience.png

II.Stupeň
Odměny pro jednotlivce. Hodně lidí pamatuje u bitev ještě starý systém odměn, kdy se dostávaly truhly. Ten se asi do hry už nevrátí, ale my jej chceme částečně navrátit u tohoto projektu. Za každou bitvu by bylo rozdáno 16 truhel jednoho typu. Námi navržená truhla:

Velkolepá truhlice.png

A teď komu. Chtěli bychom, aby truhly nepadaly do rukou neustále těm stejným bitevníkům, ale aby se dostaly k co možná nejširšího kruhu hráčů. Proto jsme se rozhodli ocenit klasicky (dle pořadí na výpisu statistik - což bude klíčové) - počet zásahů, největší poškození, nejvíce úhybů a nejvíce KO. Odměněný pak bude ten nejlepší za každý charakter, tedy truhlu obdrží dobrodruh s nejvíce zásahy, voják, dělník i duelant. Tak samo ostatní statistiky. Jak bylo psáno, tak chceme aby odměny dostávalo co nejvíce lidí, proto každý bude mít nárok pouze na jednu truhlu. Bude se postupovat dle výpisu statistik u bitvy - prvně se ocení zásahy, poškození, úhyby a nakonec KO. Pokud někdo bude mít nárok na druhou truhlu, pak se truhla přesouvá na dalšího v pořadí. Jestliže budou shodné výsledky u některé statistiky, rozhodovat budou statistiky ostatní a opět dle pořadí - kdo více zásahů, kdo více poškození a popřípadě dál.

III.Stupeň
Velitel(é) vítězné strany budou odměněni. Jeden velitel dostane 50. Jestliže budou dva, tak každý dostane 25.