Fórum The-West

Hráčská podpora - support

Hra The-West

The-West na Facebooku

The-West na Youtube

The-West na Twitteru

Z Wiki The-West CZ
Přejít na: navigace, hledání

Historie Oktoberfestu na The-West
2013 OF 15Preclik.png 2014 OF 15Preclik.png 2015 OF 15Preclik.png 2016 OF 15Preclik.png 2017 OF 15Preclik.png 2018


Oktoberfest 2014


  • od 18.9. 10:00 2014 - 6.10. 23:59 2014


Opět zde máme podzim a s ním se po roce znovu vrací oslava pivního festivalu našich sousedů z Německa - Oktoberfest. Letos tu máme první akci, která v podstatě kopíruje tu loňskou bez nějakých velkých úprav. Čeká nás 8 nových sad a pojídání čtyř druhů pochutin. My vám přineseme zajímavé informace z historie Oktoberfestu a nebude chybět nějaká ta informace k postavám, po nichž jsou tentokrát pojmenovány nové sady. Více už níže v článku.

Oktoberfest logo.png


Zajímavosti k událostiHistorie
Historie Oktoberfestu sahá do října roku 1810, kdy si bavorský princ a později také král Ludvík I. bral svoji druhou manželku Terezu ze Saska-Hildburghausenu a při té příležitosti uspořádal slavnost pro celý Mnichov, která trvala celých pět dní. Slavnost se konala před branami města na místě zvaném Theresienwiese - Terezina louka, odkud také pochází místní název akce „Weis’n“. Slavnost zaznamenala obrovský úspěch, byla časem rozšířena a kvůli lepšímu počasí přesunuta na září. Za uplynulých dvě stě let byla slavnost zrušena dvacet čtyřikrát a to například díky epidemii cholery nebo v obdobích válek. V rámci oslav dvoustého výročí v roce 2010 zahájily festival o den dřív dostihy v dobových kostýmech a historická sekce navozovala dojem původního ducha festivalu.Oslavy
Mnichov každým rokem navštíví přes šest milionů lidí z celého světa, aby zde v době oslav, které trvají zpravidla 16 dní, okusili tradiční piva vyhovující velmi vysokým nárokům. Dříve šlo o pivo černé, kterému se říkalo Märzen (podle měsíce březen, kdy se vařilo), od devatenáctého století však trend světlejších piv zavítal i na Oktoberfest a nyní se pije pouze světlý ležák zlatavé barvy. Nemalou roli hraje také tradiční bavorská kuchyně, především klobásy, kysané zelí, preclíky a všemožné druhy pečeného masa. Každý rok se během oslav vypije neuvěřitelných 7 000 000 litrů piva.A nakonec malý přehled o tom, po kom jsou pojmenovány nové herní soupravy, které se budou dát získat v téhle akci.

Testik.png

Alexander Franklin "Frank" James (1843 - 1915)


Pochází z městečka Madera v Kalifornii. Zajímal se o díla Williama Shakespeara a chtěl se stát učitelem. V době americké občanské války bojoval jako voják Konfederace, ale byl také partyzánem a psancem. Jedním z jeho mladších bratrů byl pak samotný Jesse James. Oba bratři byli také členem James-Younger gangu. Frank nakonec dělal třeba prodejce obuvi, telegrafního operátora či výběrčího lístků v divadle.

Testik.png

Deadwood Dick (1854 – 1921)


Pravým jménem Nat Love, pochází z Davidson County ve státě Tennessee. Byl to afričan-americký kovboj, jenž napsal svou autobiografii - Life and Adventures of Nat Love. Svou přezdívku získal, když se 4.7.1876 přihlásil do rodea v Deadwoodu, v Severní Dakotě, kde rodeo ovládl vítězstvími v několika disciplínách a odvezl si kromě 200$ také přezdívku Deadwood Dick. Na sklonku života pracoval na železnici na trase Denver - Rio Grande.

Testik.png

William "Bill" Doolin (1858 – 1896)


Doolin byl americký bandita a zakladatel Wild Bunch (Divoké Bandy) - což byl gang psanců, který se specializoval přepadáváním vlaků, dostavníků a bank v oblastech Arkansasu, Oklahomy a Kansasu. Předtím byl také členem nám již známého Daltonova gangu, který se neúspěšně pokusil přepadnout dvě banky najednou. Na konci života pak jen prchal a ukrýval se. Nakonec byl zastřelen brokovnicí zástupcem U.S. Marshala Heckem Thomasem.

Testik.png

Manitu (Nejedná se o osobu)


Manitou nebo Manitu je v jazyce severoamerických indiánů souhrnné označení pro různé přírodní síly nebo duchovní bytosti, které je způsobují. Vyskytují se kdekoli v přírodě, ve snech, mohou léčit a propůjčovat mimořádné schopnosti. Vůči lidem jsou spíše neutrální, mohou jim prospívat i škodit. Ovšem těm, kdo jim prokazují úctu mohou významně pomoci. Pojem Manitu se rozšířil do společnosti hlavně díky románům Karla Maye.

Stůl plný jídla

Určitě jste všichni zvědavi, co si pro nás INNO připravilo tentokrát. Vidím to na tři skupiny. Jedni budou jásat, že si konečně vystřílí nastřádané dluhopisy. Druzí pak budou nadšeni, že nebude nutné rozesílat kvanta klobásek či preclíků svým přátelům. A ti třetí budou zklamaní, jelikož letošní systém Oktoberfestu je jen čistou kopií toho loňského - pouze s novými sadami.

Oktoberfest logo 1.PNG


Oktoberfest2014 přehled.png

Systém

Po roce jsme opět v soutěži jedlíků a musíme spořádat co nejvíce talířů s jídlem. Klasicky máme první talíř zdarma, další pak za 25, 150 a 800Nugget či dluhopisů. Ano je tomu tak, v akci budou dluhopisy.
Doporučujeme, zaměřte se na sběr dluhopisů. Takže bitvy, denní úkoly, denní aktivita - na všem je třeba pracovat, jelikož podle nás náročnost pro zisk sady za aktivitu je opravdu vysoká.

Oktoberfest přehled činnosti.PNG


Následná konzumace pokrmů a rozhodnutí zda dostanete odměnu bude záležet na základě testu vašich atributů. Náhodně se vybere jeden atribut - Síla, Obratnost, Zručnost, Charisma - potom se vypočítá náhodná hodnota mezi 0 a (1,1 * hodnota vašeho daného atributu). Pokud vybraná hodnota překročí počet vašich atributů, přijdete o kolo. Pokud bude menší, vyhrajete.
Příklad:
Bude vybrána Síla a vy máte 50 bodů (rozmezí 0 - 50 * 1,1 = 0 - 55), náhodně vygenerované číslo bude:
a) 55 -> 50 < 55 => prohráváte
b) 49 -> 49 < 50 => vyhráváte

Oktoberfest2014 výhra.png
Oktoberfest2014 prohra.png


V případě prohry máte možnost uplácení rozhodčích.Podplácení stojí stojí 8Nugget či dluhopisů.
Podplatíte - nepřijdete o cenu za spořádané jídlo, ale nezapočítá se vám toto kolo a počet talířů.
Nepodplatíte - přijdete o odměnu a samozřejmě ani talíře se vám nezapočítají. Nepřicházíte však o žádnou sérii snědených talířů, ty se započítávají logicky jako celkový počet za celou akci.

Jestliže jste kupovali talíře za dluhopisy nebo nuggety a prohráli, tak po vypršení pauzy budete moci jíst znovu stejný talíř zdarma.


Po každém jídle je třeba si trochu dáchnout. První pauza trvá 4 hodiny, při každé další se čas zvyšuje o 10 minut. Pro každé jídlo se pauza počítá zvlášť.

Za jedení se pak nedostávají žádné zkušenosti ani peníze, odměnou pro vás budou různé předměty a produkty. Pauza mezi jídly nijak neovlivní vaší herní aktivitu a tak můžete normálně pracovat, duelovat či bojovat o pevnosti. Předmět se opět dostává ihned, ne jak tomu bylo posledně u dne nezávislosti. Pokud by někdo chtěl zkrátit pauzu mezi jídly, může si ji zkrátit o 2 hodiny.
Každé zkrácení vás stojí 8Nugget či dluhopisů a dojde ke zkrácení všech probíhajících činností, nikoli jen jedné.

Oktoberfest2014 zkrácení upd.pngOktoberfest2014 zkrácení nugg.png

Vysvětlivky

Předchozí pozice.png - Body hráče před Tebou
Tvoje pozice.png - Tvé body a umístění
Následující pozice.png - Body hráče za Tebou

Odměny

Odměny se dělí na tři základní skupiny - za aktivitu, tedy snědení určitého počtu talířů. Pak také pro nejlepšího jedlíka za absolutně nejvíce snědených talířů. Nakonec nemůžou chybět také odměny za jednotlivé snědené porce.

Za aktivitu

Odměnou bude Ludvíkova sada Oktoberfest. Jednotlivé části sady budete moci získat za aktivní jedení. Budou vám nabízeny postupně a to v pořadí dle tabulky...

Ludvíkův přívěsek Oktoberfest Ludvíkův klobouk Oktoberfest Ludvíkovy boty Oktoberfest Ludvíkův opasek Oktoberfest Ludvíkovy kalhoty Oktoberfest Ludvíkova košile Oktoberfest Ludvíkovo perníkové srdce Oktoberfest Ludvíkův nůž Oktoberfest Ludvíkův deringer Oktoberfest Ludvíkův buvol Oktoberfest Ludvíkova puška Oktoberfest
1 5 10 20 30 40 50 65 80 100 120

První předmět dostanete za první snědený talíř. Pro dosažení dalšího předmětu musíte sníst další a další talíře. Čísla ve druhém řádku je požadovaný počet snědených talířů pro zisk daného předmětu.

Oktoberfest2014 ukazatel.png

Bonusy sady najdete ZDE

Za snědenou porci

Máme opět čtyři kategorie odměn. Každou z nich nám signalizuje jedno jídlo. U prvního jídla, které je k dispozici zadarmo, máme šanci vyhrát odměny ze všech kategorií. Jestliže se ale pustíme do jídla za dluhopisy/nuggety, zajišťujete si, že výhra bude minimálně z kategorie, kterou dané jídlo reprezentuje a vyšší. Přehled odměn v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout níže. (panely jsou klikatelné a ukrývají dané odměny)

BgTop.png

VEL2014 odměnaA.pngKategorie běžných odměn (klik)

Slavnostní pečeně

použitelné
+100% Energie
+100% Pracovní motivace

Zelený dopis

použitelné
Přidá 25 dluhopisů

Nápoj pro hlupáky

použitelné
Přidá 1% zkušeností aktuální úrovně

Brašna s běžnými produkty

použitelné
Obsahuje náhodný produkt z práce.

Charakterový bonus

použitelné
Charakterový bonus na 24h.

Bonus více energie

použitelné
Bonus více energie na 24h.

Bonus automatizace

použitelné
Bonus automatizace na 24h.

Bonus větší příjem

použitelné
Bonus větší příjem na 24h.

Preclík

použitelné
+15% Pracovní motivace

Pečené vepřové koleno

použitelné
-25% Zkrácení cestování

Srdce z perníku

použitelné
+15% Duelová motivace

Bavorské pivo

použitelné
+15% Energie

Kysané zelí

použitelné
+20% Zdraví

Bavorská telecí klobása

použitelné
+10% Zdraví
+10% Energie

BgTop.png

VEL2014 odměnaB.pngKategorie méně běžných odměn (klik)

Červený dopis

použitelné
Přidá 50 dluhopisů

Modrý dopis

použitelné
Přidá 100 dluhopisů

Taška se vzácným produktem

Obsahuje předmět
Obsahuje vzácné produkty,ale třeba i truhly.

Truhla s harampádím

Obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově do 5000 $.

Dřevěná truhla

Obsahuje předmět
Obsahuje různé běžné předměty.

Truhla s železnými pláty

Obsahuje předmět
Obsahuje různé běžné a drahé předměty.

Klobouk Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Deadwooda Dicka

Klobouk Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Billa Doolina

Klobouk Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Franka Jamese

Šátek Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Deadwooda Dicka

Šátek Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Billa Doolina

Šátek Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Franka Jamese

BgTop.png

VEL2014 odměnaC.pngKategorie vzácných odměn (klik)

Zlatý dopis

použitelné
Přidá 250 dluhopisů

Truhla s ocelovými pláty

obsahuje předmět
Obsahuje různé neobyčejné předměty.

Drahá truhla

obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově přes 5000$.

Jedinečná truhla

obsahuje předmět
Obsahuje předměty cenově nejméně za 10000$.

Bunda Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Deadwooda Dicka

Kabát Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Billa Doolina

Košile Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Franka Jamese

Opasek Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Deadwooda Dicka

Opasek Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Billa Doolina

Opasek Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Franka Jamese

Kalhoty Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Deadwooda Dicka

Kalhoty Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Billa Doolina

Kalhoty Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Franka Jamese

Boty Deadwooda Dicka

použitelné
Díl patřící do sady oblečení Deadwooda Dicka

Boty Billa Doolina

použitelné
Díl patřící do sady oblečení Billa Doolina

Boty Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady oblečení Franka Jamese

BgTop.png

VEL2014 odměnaD.pngKategorie velice vzácných odměn (klik)

Neobyčejný dopis

použitelné
Přidá 1000 dluhopisů

Lesklá prémiová truhla

obsahuje předmět
Tato truhla obsahuje vzácné předměty od úrovně 100.

Nápoj nového začátku

použitelné
Resetuje schopnosti a atributy.

Truhla Billa Doolina

obsahuje předměty
V truhle se nachází oblečení a sedlo a kůň Billa Doolina.

Truhla Deadwooda Dicka

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a sedlo a kůň Deadwooda Dicka.

Truhla Franka Jamese

obsahuje předměty
V truhle se nachází kompletní sady oblečení a sedlo a kůň Franka Jamese.

Kůň Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady koně a sedla Billa Doolina

Kůň Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady koně a sedla Deadwooda Dicka

Kůň Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady koně a sedla Franka Jamese

Sedlo Billa Doolina

součást sady
Díl patřící do sady koně a sedla Billa Doolina

Sedlo Deadwooda Dicka

součást sady
Díl patřící do sady koně a sedla Deadwooda Dicka

Sedlo Franka Jamese

součást sady
Díl patřící do sady koně a sedla Franka Jamese

Žádanka na koně.png

obsahuje předměty
Obsahuje všechny tři koně a sedla.


Za první místo

A to nejlepší na konec. Ten, komu se podaří na svém světě sníst nejvíce talířů, získá tyto tři odměny. Tentokrát jsou zbraně dokonce i ve "Wesťáckém" stylu.

Kopí ManituaBolaso ManituaLuk Manitua

Bonusy si pak můžete prohlédnout ZDE